Proč vyrazit do újezdu

Děsí Vás davy lidí v "profláknutých" turistických destinacích a hledáte kus liduprázdné přírody?

Trápí vás nemožný šéf, vysoké daně nebo třeba elektronická evidence tržeb? Pak si můžete na chvíli odpočinout v klidném prostředí zpřístupněných částí bývalého vojenského cvičiště. Výlet do Brdských lesů nezatíží vaše rodinné finance a přinese vám zážitky k nezaplacení.

V současnosti probíhá značení nových turistických tras a cyklotras. Pro milovníky pěších túr tak nově otevřené prostory Brd představují atraktivní a dosud nepoznaný kus naší republiky, který mohou vlastními silami pokořit.

Rovněž značení cyklotras nezůstává pozadu a, chcete-li projet Brdy na kole, prostor bývalého vojenského újezdu už vám nebude bránit v cestě.

Po dokončení asanace zbytku území, které je naplánováno na období 2016 - 2017, by měl být otevřen veřejnosti téměř celý prostor bývalého újezdu a nových tras tak pravděpodobně ještě přibude.

Ale raději výlet do Brd neodkládejte - turistů přece jenom bude časem přibývat a jednou bude bývalý vojenský prostor "profláknutou" destinací. Do oblasti Brd v současné době proudí nemalé finanční prostředky - například z fondů EU či z nejrůznějších dotačních titulů. Financována je výstavba nových cest, parkovišť, infocenter a informačních tabulí a další infrastruktury. Podnikatelé z okolních obcí investují peníze do výstavby wellness center, ubytovacích a restauračních zařízení.

Prostor bývalého újezdu se tak pravděpodobně stane turistickou destinací se vším všudy - v dobrém i špatném.

Zatím je to ale klidné místo. Tak neváhejte a přijďte.