Vojenské újezdy v ČR

Vedle bývalého Vojenského újezdu Brdy jsou v ČR ještě další armádní výcvikové prostory:


Březina / Dědice

Vojenský újezd Březina spadá pod Vojenský újezd Březina a zaujímá území o rozloze 219 km čtverečních. Nachází se na severním výběžku okresu Vyškov v lesnatém území Drahanské vrchoviny. Újezd vytvořila vláda Československé republiky dne 17. dubna 1951 na území Vojenského tábora Dědice zřízeného v roce 1936.

Více informací zde

Boletice

Vojenský újezd Boletice se rozkládá v západní části okresu Český Krumlov na místě bývalého Vojenského výcvikového tábora Boletice a zaujímá 220 km čtverečních území. Na vzniku vojenského újezdu se usnesla dne 6. června 1950 vláda Československé republiky. Újezdní úřad vojenského újezdu se dodnes nachází v Kájově.

Více informací zde

Libavá

Vojenský újezd Libavá se rozkládá na území velkém 327 km čtverečních, na severovýchodě okresu Olomouc, v oblasti Oderských vrchů. Újezdní úřad sídlí v Městě Libavá. Od roku 2002 je vojenské území rozděleno na pět katastrálních území Čermná u Města Libavá, Město Libavá, Rudoltovice, Slavkov u Města Libavá a Velká Střelná. Ze všech vojenských újezdu má Libavá nejvíce obyvatel.

Více informací zde

Hradiště / Doupov

Vojenský újezd Hradiště se rozprostírá v okrese Karlovy Vary v Doupovských horách, a to mezi Karlovými Vary, Bochovem, Kadaní a Podbořany. Celkem zaujímá 332 km čtverečních území, čímž je největším vojenským újezdem v České republice. Újezdní úřad sídlí v Karlových Varech.

Více informací zde