Online půjčky bez doložení příjmů jsou rychlé, ale rizikové

Mnozí poskytovatelé finančních produktů požadují ke sjednání úvěru potvrzení měsíčního příjmu. Věřitel potřebuje doložit schopnost zákazníka splácet, k tomu slouží určité dokumenty od zaměstnavatele. Posloužit může nejen výplatní páska, ale třeba i výpis z účtu nebo daňové přiznání u podnikatelů. Na základě doložení příjmu věřitel zjistí, zda žadatel na úhradu úvěru bude mít prostředky. Pokud ne, úvěr zamítne nebo nabídne nižší.

Vyvážení rizika z nedoložení příjmů

Na trhu jsou ale i produkty, u kterých toto absolvovat nemusíte. Především se jedná o tzv. online půjčky bez doložení příjmů. Další variantou jsou úvěry s ručením nemovitostí, především pro vyšší částky. Poskytovatel musí nějak vyvážit riziko vyvstávající z nedoloženého příjmu zákazníka, a to vyšší cenou za úvěr nebo právě ručením.

Populární online půjčky

Online půjčky bez dokládání příjmů jsou velmi populární. Řada lidí není z různých důvodů ochotná výši svého platu sdělovat. Nechtějí, aby se o půjčce někdo další dozvěděl, nemají příliš pravidelné příjmy nebo nejsou doložitelné. V bance by neuspěli, proto na řadu přicházejí nebankovní společnosti.

Rychlé a pohodlné vyřízení přes internet

Vyřízení půjčky online je velmi pohodlné a zabere minimum času. Půjčování bez dokládání příjmů je sice nákladnější, přesto pro někoho výhodné. Pro řadu žadatelů představuje jedinou formu půjčky. Existují i takové produkty, u kterých se potvrzuje jen minimální podoba příjmu. Na své si přijdou třeba studenti, maminky na mateřské, důchodci i pracují na DPP.

Schválí, nebo ne?

Ani u půjčky bez doložení příjmu neplatí absolutní jistota schválení. Navíc vše probíhá online, automaticky, takže se někdy žadatel ani nedozví, proč mu půjčka schválena nebyla. Je to ale v minimu případů, třeba z důvodu nevyhovujícího věku. Ten je limitován horní i dolní hranicí.

Jak podat žádost

Postup žádostí o nebankovní rychlé půjčky bývá velmi podobný u všech společností. Na příslušných internetových stránkách poskytovatele stačí vybrat posuvníkem požadovanou částku, dobu splácení, a následně web žadatele přesměruje na formulář. V něm se vyplní osobní údaje a číslo bankovního účtu pro poslání peněz. Po vyplnění se čeká na schválení. Schvalování probíhá online, zpravidla do několika minut. Kdo uspěje, obdrží peníze třeba do 15 minut, záleží na konkrétních podmínkách.

Jaká jsou rizika online půjček bez doložení příjmů?

Nevýhody či výhody vždy závisí na kvalitě poskytovatele. Některé půjčky dokonce umožňují zapůjčené finance vrátit bez úroku či poplatku ve vyhrazeném termínu. Toho se vyplatí využít. Mnozí si ale i při řádném splacení účtují poměrně vysoké poplatky a běžná je vysoká RPSN. K dalším rizikům patří vysoké sankce při zpoždění splátky či dokonce nesplácení.

Dluhová past a exekuce

Rychlé půjčky mohou být hrozbou pro nezodpovědné žadatele, kteří nezváží své finanční možnosti. Dostat se do dluhové pasti a exekuce není nic neobvyklého ani pro pár půjčených tisícikorun. Pokud věřitelé totiž nepotřebují potvrzení příjmů ani nenahlížejí do registrů, nezohledňují případnou exekuci klienta. Často tyti produkty využívají lidí, kteří své zadlužení stále prohlubují. Opomenout nesmíme ani riziko podvodných poskytovatelů půjček.