SMS půjčka bez 1 Kč: vyplatí se ušetřená koruna?

I rychlé půjčky se mohou trochu zkomplikovat. Někteří poskytovatelé totiž vyžadují nejprve odeslání symbolického poplatku ve výši 1 Kč. Proč? Nikoliv, aby na tom zbohatli, ale aby si ověřili identitu uživatele a funkčnost jeho bankovního účtu. Naštěstí existuje mnoho poskytovatelů, kteří nabízejí SMS půjčky bez 1 Kč poplatku.

Proč symbolická 1 Kč může vadit

Zaslání poplatku 1 Kč nemá sice nic společného s podvodnými půjčkami, ty člověka připraví o mnohem více peněz. Jde o to, že poplatek poněkud obtěžuje. Asi nejhorší je na tomto postupu fakt, že se schválení půjčky značně prodlouží. Je pak jedno, zda se musí poslat 1 Kč, nebo více. Kdo potřebuje peníze ihned, hodí se mu každá hodina, možná i minuta. Posílání ověřovacího poplatku půjčku protahuje kvůli čekání na ověření platby. Záleží i na bankách odesílatele a příjemce poplatku. V rámci jedné banky jde vše rychleji.

Společnosti nabízející SMS půjčky bez 1 Kč

Mnohé nebankovní společnosti registrační platbu jedné koruny vyžadují, najdou se ale i ty, které poplatek 1 Kč nevyžadují. Jsou to větší i méně známé společnosti a určitě není těžké vybrat si. Komu jde o čas, měl by sáhnout právě po produktu SMS půjčka bez 1 Kč.

Půjčka zdarma?

Maximální výše první půjčky bývá u většiny společností o něco nižší než ty další. Je to kvůli jakémusi otestování klienta, zda peníze splatí včas. Pokud se odsvědčí, napodruhé už se strop částky o něco zvedne. Toto platí až na výjimky u všech společností zabývajících se rychlými půjčkami. Natrefit se dá i na první půjčku zdarma, s úrokem 0 %. A to jako trvalá, nebo jen jako akční nabídka. Vyplatí se projít více variant a poskytovatelů, nesáhnout hned po první nabídce. Pro stálé klienty bývají připraveny zajímavé výhody.

Podmínky SMS půjček

I u SMS půjček jsou jistá pravidla. Limitující bývá věk žadatele: zpravidla 18 až 65 let, ale rozmezí se může lišit. Je to kvůli tomu, aby byl klient co nejpravděpodobněji schopen splácet. U lidí v tomto věku se předpokládá, že jsou výdělečně činní a alespoň malý stálý příjem mají. Žadatel musí být občan ČR. Překážkami nemusí být registry dlužníků.